Alliance Memory, Inc. AS7C31025C-12TINTR
AS7C31025C-12TINTR picture photo
Mfg. Part Number
AS7C31025C-12TINTR
Brief Description
IC SRAM 128KX8 3.3V 32TSOP
Datasheet Download
AS7C31025C-12TINTR.pdf
Availability of AS7C31025C-12TINTR
QUANTITY
AS7C31025C-12TINTR Order Process
Ship out your order
Specifications of AS7C31025C-12TINTR
Internal Part NumberEIS-AS7C31025C-12TINTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size1M (128K x 8)
Speed12ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-SOIC (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package32-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS7C31025C-12TINTR
Related LinksAS7C31025, AS7C31025C-12TINTR Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS7C31025C-12TINTR Details Description
Related parts for AS7C31025C-12TINTR
JUMPER-H1502TR/A2015W/H1502TR 5" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES MO 2W 16 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.32A 56 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5.0MM 17POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
PATCH PANEL RJ45 1U TAA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf