Alliance Memory, Inc. AS7C3256A-20JINTR
AS7C3256A-20JINTR picture photo
Mfg. Part Number
AS7C3256A-20JINTR
Brief Description
IC SRAM 256K 32X8 28-SOJ
Datasheet Download
AS7C3256A-20JINTR.pdf
Availability of AS7C3256A-20JINTR
QUANTITY
AS7C3256A-20JINTR Order Process
Ship out your order
Specifications of AS7C3256A-20JINTR
Internal Part NumberEIS-AS7C3256A-20JINTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size256K (32K x 8)
Speed20ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case28-BSOJ (.300", 7.62mm Width)
Supplier Device Package28-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS7C3256A-20JINTR
Related LinksAS7C3256, AS7C3256A-20JINTR Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS7C3256A-20JINTR Details Description
Related parts for AS7C3256A-20JINTR
IC REG LDO 3.3V 1A DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OUTLET IEC-320 C13 SNAP2.8MM TRM datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1A 160 MOHM TH datasheet.pdf
IGBT 1200V 30A 110W TO247-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 20MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf