Alliance Memory, Inc. AS7C38096A-10BIN
AS7C38096A-10BIN picture photo
Mfg. Part Number
AS7C38096A-10BIN
Brief Description
IC SRAM 8MBIT 10NS 48BGA
Datasheet Download
AS7C38096A-10BIN.pdf
Availability of AS7C38096A-10BIN
QUANTITY
AS7C38096A-10BIN Order Process
Ship out your order
Specifications of AS7C38096A-10BIN
Internal Part NumberEIS-AS7C38096A-10BIN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package480
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size8M (1M x 8)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-LFBGA
Supplier Device Package48-TFBGA (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS7C38096A-10BIN
Related LinksAS7C3809, AS7C38096A-10BIN Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS7C38096A-10BIN Details Description
Related parts for AS7C38096A-10BIN
CONN HEADER .100 DUAL STR 58POS datasheet.pdf
STR ACT DAHT COAXICON datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 55D SOLID datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 20% 330VAC AXI datasheet.pdf
30UF 25V 6.3X17.5 85C AXI datasheet.pdf