Abracon Corporation ASA-100.000MHZ-L-T3
ASA-100.000MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASA-100.000MHZ-L-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA-100.000MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASA-100.000MHZ-L-T3
QUANTITY
ASA-100.000MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA-100.000MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASA-100.000MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA-100.000MHZ-L-T3
Related LinksASA-100.0, ASA-100.000MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA-100.000MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASA-100.000MHZ-L-T3
IC ADC LP 12-BIT 8CHAN 20-SSOP datasheet.pdf
IC LATCH 9BIT PARITY ECL 28-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 24POS datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 GL/W SN datasheet.pdf
IC FPGA 235 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf