Abracon Corporation ASA-33.000MHZ-L-T3
ASA-33.000MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASA-33.000MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 33.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA-33.000MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASA-33.000MHZ-L-T3
QUANTITY
ASA-33.000MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA-33.000MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASA-33.000MHZ-L-T3
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA-33.000MHZ-L-T3
Related LinksASA-33.00, ASA-33.000MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA-33.000MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASA-33.000MHZ-L-T3
RES SMD 402 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf