Abracon Corporation ASA1-24.576MHZ-L-T3
ASA1-24.576MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASA1-24.576MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA1-24.576MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASA1-24.576MHZ-L-T3
QUANTITY
ASA1-24.576MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA1-24.576MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASA1-24.576MHZ-L-T3
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA1-24.576MHZ-L-T3
Related LinksASA1-24.5, ASA1-24.576MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA1-24.576MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASA1-24.576MHZ-L-T3
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 8POS TIN WW R/A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08"MM 10POS datasheet.pdf
CABLE PCIE X1 M-M 18POS 1M datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 480VAC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 3A 125V datasheet.pdf