Integrated Device Technology (IDT) 8N3QV01FG-0025CDI
8N3QV01FG-0025CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3QV01FG-0025CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N3QV01FG-0025CDI.pdf
Availability of 8N3QV01FG-0025CDI
QUANTITY
8N3QV01FG-0025CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3QV01FG-0025CDI
Internal Part NumberEIS-8N3QV01FG-0025CDI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAlternate Capacitor 07/Mar/2014
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency25MHz, 25MHz, 19.44MHz, 19.44MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply145mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3QV01FG-0025CDI
Related Links8N3QV01F, 8N3QV01FG-0025CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3QV01FG-0025CDI Details Description
Related parts for 8N3QV01FG-0025CDI
IC MMIC FREQ MULTIPLIER 6-20GHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN MAGJACK 8PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.2W TH datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-12VOUT SMD datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 649K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 10A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
LIGHTNING BUSHING datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf