Abracon Corporation ASA1-24.576MHZ-L-T3
ASA1-24.576MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASA1-24.576MHZ-L-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA1-24.576MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASA1-24.576MHZ-L-T3
QUANTITY
ASA1-24.576MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA1-24.576MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASA1-24.576MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA1-24.576MHZ-L-T3
Related LinksASA1-24.5, ASA1-24.576MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA1-24.576MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASA1-24.576MHZ-L-T3
HEX NUT 3/8" BRASS 5/16-32 datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 20PF 150V 0606 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 550MW SOD323F datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 407K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 25W datasheet.pdf