Abracon Corporation ASA2-100.000MHZ-L-T3
ASA2-100.000MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASA2-100.000MHZ-L-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA2-100.000MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASA2-100.000MHZ-L-T3
QUANTITY
ASA2-100.000MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA2-100.000MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASA2-100.000MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA2-100.000MHZ-L-T3
Related LinksASA2-100.0, ASA2-100.000MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA2-100.000MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASA2-100.000MHZ-L-T3
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9512 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 4A 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 40V SCREW datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.35GHZ 16LFCSP datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf