Abracon Corporation ASA2-18.432MHZ-L-T
ASA2-18.432MHZ-L-T picture photo
Mfg. Part Number
ASA2-18.432MHZ-L-T
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA2-18.432MHZ-L-T.pdf
Availability of ASA2-18.432MHZ-L-T
QUANTITY
ASA2-18.432MHZ-L-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA2-18.432MHZ-L-T
Internal Part NumberEIS-ASA2-18.432MHZ-L-T
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA2-18.432MHZ-L-T
Related LinksASA2-18.4, ASA2-18.432MHZ-L-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA2-18.432MHZ-L-T Details Description
Related parts for ASA2-18.432MHZ-L-T
LAMP INCAND 3MM WIRE TERM 5V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1A (Switch) Backlight, Lighting 8-SOIC-EP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC FPGA 310 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf