Abracon Corporation ASA2-41.625MHZ-L-T
ASA2-41.625MHZ-L-T picture photo
Mfg. Part Number
ASA2-41.625MHZ-L-T
Brief Description
OSC XO 41.625MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA2-41.625MHZ-L-T.pdf
Availability of ASA2-41.625MHZ-L-T
QUANTITY
ASA2-41.625MHZ-L-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA2-41.625MHZ-L-T
Internal Part NumberEIS-ASA2-41.625MHZ-L-T
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency41.625MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA2-41.625MHZ-L-T
Related LinksASA2-41.6, ASA2-41.625MHZ-L-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA2-41.625MHZ-L-T Details Description
Related parts for ASA2-41.625MHZ-L-T
CLEANING CLOTH LENS OPTICS 25PCS datasheet.pdf
IC UART DUAL W/FIFO 48-HVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4K OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf