Abracon Corporation ASA2-75.000MHZ-L-T3
ASA2-75.000MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASA2-75.000MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 75.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA2-75.000MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASA2-75.000MHZ-L-T3
QUANTITY
ASA2-75.000MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA2-75.000MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASA2-75.000MHZ-L-T3
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA2-75.000MHZ-L-T3
Related LinksASA2-75.0, ASA2-75.000MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA2-75.000MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASA2-75.000MHZ-L-T3
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
POT 200K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IGBT MODULE NPT DUAL SP4 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 4W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8DFN datasheet.pdf
XFMR TOROIDAL 2 X 24V 650VA datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 37POS SILVER SLDR datasheet.pdf