Abracon Corporation ASA2-80.000MHZ-L-T3
ASA2-80.000MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASA2-80.000MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA2-80.000MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASA2-80.000MHZ-L-T3
QUANTITY
ASA2-80.000MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA2-80.000MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASA2-80.000MHZ-L-T3
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA2-80.000MHZ-L-T3
Related LinksASA2-80.0, ASA2-80.000MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA2-80.000MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASA2-80.000MHZ-L-T3
CERAMIC RESONATOR 400 KHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.49V TO92-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN TERM BLK 9POS 5MM R/A BK datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 2" BK 25' datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH OCT D 20DHVQFN datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 7POS SNGL PCB datasheet.pdf