Sullins Connector Solutions ASC10DREH-S734
ASC10DREH-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ASC10DREH-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET
Datasheet Download
ASC10DREH-S734.pdf
Availability of ASC10DREH-S734
QUANTITY
ASC10DREH-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC10DREH-S734
Internal Part NumberEIS-ASC10DREH-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC10DREH-S734
Related LinksASC10DR, ASC10DREH-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC10DREH-S734 Details Description
Related parts for ASC10DREH-S734
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC ADC DUAL 14BIT 10MSPS 64QFN datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.45A 78 MOHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 48V datasheet.pdf
CAP ALUM 250UF 25V AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 990V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN R/A HEADER 30SAU 10POS datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 540 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 538.968 OHM 0.6W 0.05% RAD datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf