Sullins Connector Solutions ASC12DRYN
ASC12DRYN picture photo
Mfg. Part Number
ASC12DRYN
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100 DIP SLD
Datasheet Download
ASC12DRYN.pdf
Availability of ASC12DRYN
QUANTITY
ASC12DRYN Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC12DRYN
Internal Part NumberEIS-ASC12DRYN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC12DRYN
Related LinksASC1, ASC12DRYN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC12DRYN Details Description
Related parts for ASC12DRYN
FERRITE BEAD 1800 OHM 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 1.6GHZ VCO 64LFCSP datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 590 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A DDPAK datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1-6" BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
POT SLIDE 50K OHM .1W 30MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 350MW SOT23 datasheet.pdf