Sullins Connector Solutions ASC15DTEN
ASC15DTEN picture photo
Mfg. Part Number
ASC15DTEN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET
Datasheet Download
ASC15DTEN.pdf
Availability of ASC15DTEN
QUANTITY
ASC15DTEN Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC15DTEN
Internal Part NumberEIS-ASC15DTEN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTube
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC15DTEN
Related LinksASC1, ASC15DTEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC15DTEN Details Description
Related parts for ASC15DTEN
IC MPU MPC82XX 266MHZ 408TBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 12.57MM datasheet.pdf
BRIGHT NICKEL KNURLED NUT datasheet.pdf
Connector Socket 59 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG LC SC YEL datasheet.pdf
1.5 GHz to 2.4 GHz RF Vector Modulator IC datasheet.pdf