Sullins Connector Solutions ASC18DRYH
ASC18DRYH picture photo
Mfg. Part Number
ASC18DRYH
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS .100 DIP SLD
Datasheet Download
ASC18DRYH.pdf
Availability of ASC18DRYH
QUANTITY
ASC18DRYH Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC18DRYH
Internal Part NumberEIS-ASC18DRYH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC18DRYH
Related LinksASC1, ASC18DRYH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC18DRYH Details Description
Related parts for ASC18DRYH
RES 500 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8SO datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC LED DVR ELECTROLYT CAP 14SSOP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 90W datasheet.pdf