Sullins Connector Solutions ASC26DREH-S93
ASC26DREH-S93 picture photo
Mfg. Part Number
ASC26DREH-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET
Datasheet Download
ASC26DREH-S93.pdf
Availability of ASC26DREH-S93
QUANTITY
ASC26DREH-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC26DREH-S93
Internal Part NumberEIS-ASC26DREH-S93
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row26
Number of Positions52
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC26DREH-S93
Related LinksASC26D, ASC26DREH-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC26DREH-S93 Details Description
Related parts for ASC26DREH-S93
TERMINAL BLOCK 7.50MM 5POS PCB datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 200MA 1.8 OHM datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 220A TO-263-7 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS IDC 18AWG .156 datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.2KV 700A DO200AB datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.69K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23 datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 1K OHM 175W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT RA datasheet.pdf