Sullins Connector Solutions ASC30DREH-S93
ASC30DREH-S93 picture photo
Mfg. Part Number
ASC30DREH-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET
Datasheet Download
ASC30DREH-S93.pdf
Availability of ASC30DREH-S93
QUANTITY
ASC30DREH-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC30DREH-S93
Internal Part NumberEIS-ASC30DREH-S93
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC30DREH-S93
Related LinksASC30D, ASC30DREH-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC30DREH-S93 Details Description
Related parts for ASC30DREH-S93
CONN HEADER 66POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC MUX TEMPE T3/E3 256-BGA datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FILTER 6A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK 1POS 15MM R/A PCB datasheet.pdf
PAC-CTLX-SD37-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
RES 24 OHM 5W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.45A 72 MOHM datasheet.pdf