Abracon Corporation ASCO-1.544MHZ-LB-T3
ASCO-1.544MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-1.544MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 1.544MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-1.544MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO-1.544MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO-1.544MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-1.544MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-1.544MHZ-LB-T3
TypeXO (Standard)
Frequency1.544MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-1.544MHZ-LB-T3
Related LinksASCO-1.54, ASCO-1.544MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-1.544MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO-1.544MHZ-LB-T3
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
TRANSFORMER 2000VRMS 75UH SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN CFAST CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 846MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT PIN datasheet.pdf
GT 4C 4#12 SKT PLUG datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL MNT 1MM RND .188" datasheet.pdf