Abracon Corporation ASCO-1.8432MHZ-L-T3
ASCO-1.8432MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-1.8432MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-1.8432MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASCO-1.8432MHZ-L-T3
QUANTITY
ASCO-1.8432MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-1.8432MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-1.8432MHZ-L-T3
TypeXO (Standard)
Frequency1.8432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-1.8432MHZ-L-T3
Related LinksASCO-1.84, ASCO-1.8432MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-1.8432MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASCO-1.8432MHZ-L-T3
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 14.5VC DO201 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf