Abracon Corporation ASCO-12.288MHZ-EK-T3
ASCO-12.288MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-12.288MHZ-EK-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-12.288MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO-12.288MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO-12.288MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-12.288MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-12.288MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASCO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-12.288MHZ-EK-T3
Related LinksASCO-12.28, ASCO-12.288MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-12.288MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO-12.288MHZ-EK-T3
CONN HEADER 9POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CONNECPORT X2 GATEWAY COMM 25PK datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 9VC 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2MM 2POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE 4CH 42TQFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf