Abracon Corporation ASCO-26.000MHZ-EK-T3
ASCO-26.000MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-26.000MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-26.000MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO-26.000MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO-26.000MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-26.000MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-26.000MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-26.000MHZ-EK-T3
Related LinksASCO-26.00, ASCO-26.000MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-26.000MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO-26.000MHZ-EK-T3
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M4 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 145MA 1.97 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.2A 430 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf