Abracon Corporation ASCO-29.4912MHZ-L-T3
ASCO-29.4912MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-29.4912MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-29.4912MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASCO-29.4912MHZ-L-T3
QUANTITY
ASCO-29.4912MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-29.4912MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-29.4912MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency29.4912MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-29.4912MHZ-L-T3
Related LinksASCO-29.49, ASCO-29.4912MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-29.4912MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASCO-29.4912MHZ-L-T3
LOCK HANDLE REPLACEMENT KT35 datasheet.pdf
CONN HOUSING 14PS .100 SGL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A DUAL .100" datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
RES 1 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf