Vishay/Dale CMF552K2100FKRE
CMF552K2100FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K2100FKRE
Brief Description
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K2100FKRE.pdf
Availability of CMF552K2100FKRE
QUANTITY
CMF552K2100FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K2100FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF552K2100FKRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K2100FKRE
Related LinksCMF552K, CMF552K2100FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K2100FKRE Details Description
Related parts for CMF552K2100FKRE
RES SMD 1.2M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DHVQFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC FPGA 528 I/O 896FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
RES 120K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 787 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.033UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf
M600 PLUG 6MS/100/150/100/EMPTY datasheet.pdf
470F 500V 35X50MM 85C 5000H datasheet.pdf