Abracon Corporation ASCO-6.140MHZ-LB-T3
ASCO-6.140MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-6.140MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 6.14MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-6.140MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO-6.140MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO-6.140MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-6.140MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-6.140MHZ-LB-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency6.14MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-6.140MHZ-LB-T3
Related LinksASCO-6.14, ASCO-6.140MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-6.140MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO-6.140MHZ-LB-T3
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS R/A datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 5SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 213 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
DSUB ACCY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf