Abracon Corporation ASCO-65.000MHZ-LB-T3
ASCO-65.000MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-65.000MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 65.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-65.000MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO-65.000MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO-65.000MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-65.000MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-65.000MHZ-LB-T3
TypeXO (Standard)
Frequency65MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)8.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-65.000MHZ-LB-T3
Related LinksASCO-65.00, ASCO-65.000MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-65.000MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO-65.000MHZ-LB-T3
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .078"D .141"L datasheet.pdf
CONN RCPT IP68 USB B PNL - 5POS datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HAN BASE W/ADAPT ASSY PG16 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
VARISTOR 462V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf