Abracon Corporation ASCO1-14.7456MHZ-EK-T3
ASCO1-14.7456MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-14.7456MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-14.7456MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO1-14.7456MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO1-14.7456MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-14.7456MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-14.7456MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-14.7456MHZ-EK-T3
Related LinksASCO1-14.74, ASCO1-14.7456MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-14.7456MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-14.7456MHZ-EK-T3
JUMPER-H1503TR/A3049L/H1503TR10" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS .100 DBL STR SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DUAL UART W/64B FIFO 32-QFN datasheet.pdf
CABLE 37POS DSUB SOCKET-OPEN 6M datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN CONTACT datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 20V FLATPCK datasheet.pdf