Abracon Corporation ASCO1-14.7456MHZ-L-T3
ASCO1-14.7456MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-14.7456MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-14.7456MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASCO1-14.7456MHZ-L-T3
QUANTITY
ASCO1-14.7456MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-14.7456MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-14.7456MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-14.7456MHZ-L-T3
Related LinksASCO1-14.7, ASCO1-14.7456MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-14.7456MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-14.7456MHZ-L-T3
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
FIXED IND 40NH 320MA 438 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
SWITCH CAP IND RND RED datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 6"L X 4"W datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 280X128.7MM 48VDC datasheet.pdf