Abracon Corporation ASCO1-14.7456MHZ-LB-T3
ASCO1-14.7456MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-14.7456MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-14.7456MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO1-14.7456MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO1-14.7456MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-14.7456MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-14.7456MHZ-LB-T3
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-14.7456MHZ-LB-T3
Related LinksASCO1-14.74, ASCO1-14.7456MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-14.7456MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-14.7456MHZ-LB-T3
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" 1MM 36POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf