Abracon Corporation ASCO1-24.000MHZ-EK-T3
ASCO1-24.000MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-24.000MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-24.000MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO1-24.000MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO1-24.000MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-24.000MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-24.000MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-24.000MHZ-EK-T3
Related LinksASCO1-24.0, ASCO1-24.000MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-24.000MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-24.000MHZ-EK-T3
RES 0.47 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
IC COMPAR TNY CMOS RR IN SOT23-5 datasheet.pdf
IC PFC CTRLR CRM 8SO datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760HBGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LIGHTNING BUSHING datasheet.pdf
SCR 800V 135A TO-94 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 8UDFN datasheet.pdf