Abracon Corporation ASCO1-64.000MHZ-EK-T3
ASCO1-64.000MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-64.000MHZ-EK-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 64.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-64.000MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO1-64.000MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO1-64.000MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-64.000MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-64.000MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASCO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency64MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-64.000MHZ-EK-T3
Related LinksASCO1-64.0, ASCO1-64.000MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-64.000MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-64.000MHZ-EK-T3
FUSE RESETTABLE 500MA 13.2V 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A 30GOLD SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 47POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V COIN 30MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf