Abracon Corporation ASCO1-75.000MHZ-LB-T3
ASCO1-75.000MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-75.000MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 75.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-75.000MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO1-75.000MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO1-75.000MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-75.000MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-75.000MHZ-LB-T3
TypeXO (Standard)
Frequency75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-75.000MHZ-LB-T3
Related LinksASCO1-75.0, ASCO1-75.000MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-75.000MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-75.000MHZ-LB-T3
TRIAC ALTERNISTOR 600V 25A TO263 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A TO252-5 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf