Abracon Corporation ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
TypeXO (Standard)
Frequency1.8432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
Related LinksASCO2-1.84, ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
CONN RCPT 5CONT DIN RT ANG PCB datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER/PAR 65M 52-QFN datasheet.pdf
BOARD DEMO STM32 GRAPHIC PANEL datasheet.pdf
RES SMD 5.11 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TOOL CRIMP HAND MACHINED CONTACT datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf