Abracon Corporation ASCO2-14.7456MHZ-EK-T3
ASCO2-14.7456MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-14.7456MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-14.7456MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO2-14.7456MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO2-14.7456MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-14.7456MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-14.7456MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-14.7456MHZ-EK-T3
Related LinksASCO2-14.74, ASCO2-14.7456MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-14.7456MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-14.7456MHZ-EK-T3
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC DSP SINGLE COIL 5W 5V 64QFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TURRET HEAD datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf
SSD 64GB 2.5" SATA II 5V datasheet.pdf
IC EEPROM 16KB SRL I2C 8TSSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 27.120MHZ CMOS SMD datasheet.pdf