Abracon Corporation ASCO2-20.000MHZ-EK-T3
ASCO2-20.000MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-20.000MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-20.000MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO2-20.000MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO2-20.000MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-20.000MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-20.000MHZ-EK-T3
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-20.000MHZ-EK-T3
Related LinksASCO2-20.0, ASCO2-20.000MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-20.000MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-20.000MHZ-EK-T3
Crystal 5.0688MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 7/16" datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY 2PDT 125VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ET, 8 CHAN, HIGH/LOW SIDE SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 50POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf