Abracon Corporation ASCO2-24.000MHZ-EK-T3
ASCO2-24.000MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-24.000MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-24.000MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO2-24.000MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO2-24.000MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-24.000MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-24.000MHZ-EK-T3
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-24.000MHZ-EK-T3
Related LinksASCO2-24.0, ASCO2-24.000MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-24.000MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-24.000MHZ-EK-T3
IC REG BOOST PROG 0.75A 8SOIC datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 25A datasheet.pdf
LED IND 8MM YELLOW 12V datasheet.pdf
RES 2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS SKT datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LFT 7 IN 5K/1.0% datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 2CH 16-TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf