Abracon Corporation ASCO2-25.000MHZ-L-T3
ASCO2-25.000MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-25.000MHZ-L-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-25.000MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASCO2-25.000MHZ-L-T3
QUANTITY
ASCO2-25.000MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-25.000MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-25.000MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASCO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-25.000MHZ-L-T3
Related LinksASCO2-25.0, ASCO2-25.000MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-25.000MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-25.000MHZ-L-T3
RES SMD 1 OHM 5% 3.5W J LEAD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
PC BOARD 2-SIDE PPH 2.0X3.0 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 102 TYPEA 10POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28-UQFN datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MICROFIT BMI RA DR HDR PEG MATTE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf