Abracon Corporation ASCO2-38.400MHZ-EK-T3
ASCO2-38.400MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-38.400MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 38.4MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-38.400MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO2-38.400MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO2-38.400MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-38.400MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-38.400MHZ-EK-T3
TypeXO (Standard)
Frequency38.4MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-38.400MHZ-EK-T3
Related LinksASCO2-38.4, ASCO2-38.400MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-38.400MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-38.400MHZ-EK-T3
EVAL BOARD NE5520279A 2.4GHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC ADC SERIAL 8BIT 8CH 16-QSOP datasheet.pdf
CABLE TERMINATION RG/U 178,404 datasheet.pdf
RES SMD 5.36 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 15POS datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
TV 26C 26#20 PIN PLUG datasheet.pdf
22000UF 16V 40X50MM 85C 15000H datasheet.pdf