Abracon Corporation ASCO2-68.000MHZ-EK-T3
ASCO2-68.000MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-68.000MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 68.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-68.000MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO2-68.000MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO2-68.000MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-68.000MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-68.000MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency68MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-68.000MHZ-EK-T3
Related LinksASCO2-68.0, ASCO2-68.000MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-68.000MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-68.000MHZ-EK-T3
DETECTOR/TRANSISTOR PHOTO TO-18 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC RAD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 65MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf