Susumu RG1005V-152-W-T1
RG1005V-152-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-152-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.5KOHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-152-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-152-W-T1
QUANTITY
RG1005V-152-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-152-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-152-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-152-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-152-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-152-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-152-W-T1
CONN CIC BOTTOM 15POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 13.5A TO-220FP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A datasheet.pdf
D38999/24WJ35BN W/ PC CON datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 5W 0505 datasheet.pdf