Abracon Corporation ASCO2-70.000MHZ-LB-T3
ASCO2-70.000MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-70.000MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 70.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-70.000MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO2-70.000MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO2-70.000MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-70.000MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-70.000MHZ-LB-T3
TypeXO (Standard)
Frequency70MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-70.000MHZ-LB-T3
Related LinksASCO2-70.0, ASCO2-70.000MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-70.000MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-70.000MHZ-LB-T3
IC REG LDO 3.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
TIP CONICAL 1.6MM FOR ML500MP datasheet.pdf
IC LCD BKLT INVERTER DRV 20SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf