Abracon Corporation ASCSM-12.000MHZ-LY-T
ASCSM-12.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASCSM-12.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCSM-12.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASCSM-12.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASCSM-12.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCSM-12.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASCSM-12.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.7 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.070" L x 0.049" W (1.79mm x 1.25mm)
Height0.027" (0.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCSM-12.000MHZ-LY-T
Related LinksASCSM-12.0, ASCSM-12.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCSM-12.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASCSM-12.000MHZ-LY-T
CONN RECEPT 7POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 230KPBS 20SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 300MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS .100 DBL STR SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 10W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 3W 5322 datasheet.pdf
NX 2PT D/A 10 1/8K 250 US/PT datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 20% 630VDC datasheet.pdf