Abracon Corporation ASCSM-24.576MHZ-LR-T
ASCSM-24.576MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASCSM-24.576MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCSM-24.576MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASCSM-24.576MHZ-LR-T
QUANTITY
ASCSM-24.576MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCSM-24.576MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASCSM-24.576MHZ-LR-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.7 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.070" L x 0.049" W (1.79mm x 1.25mm)
Height0.027" (0.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCSM-24.576MHZ-LR-T
Related LinksASCSM-24.5, ASCSM-24.576MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCSM-24.576MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASCSM-24.576MHZ-LR-T
IC ADC 12BIT SER I/O 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.2V 0.15A 5SOT datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf