Abracon Corporation ASCSM-68.000MHZ-LY-T
ASCSM-68.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASCSM-68.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCSM-68.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASCSM-68.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASCSM-68.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCSM-68.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASCSM-68.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency68MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.7 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.070" L x 0.049" W (1.79mm x 1.25mm)
Height0.027" (0.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCSM-68.000MHZ-LY-T
Related LinksASCSM-68.0, ASCSM-68.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCSM-68.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASCSM-68.000MHZ-LY-T
RES 3.3 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
CARD EDGE 62POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 3-31V 1A datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 24.51MM datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 942 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf