Abracon Corporation ASD-13.000MHZ-E-C-S-T3
ASD-13.000MHZ-E-C-S-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASD-13.000MHZ-E-C-S-T3
Brief Description
OSC XO 13.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD-13.000MHZ-E-C-S-T3.pdf
Availability of ASD-13.000MHZ-E-C-S-T3
QUANTITY
ASD-13.000MHZ-E-C-S-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD-13.000MHZ-E-C-S-T3
Internal Part NumberEIS-ASD-13.000MHZ-E-C-S-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency13MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD-13.000MHZ-E-C-S-T3
Related LinksASD-13.000M, ASD-13.000MHZ-E-C-S-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD-13.000MHZ-E-C-S-T3 Details Description
Related parts for ASD-13.000MHZ-E-C-S-T3
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 91K OHM 5% AXL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 160MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RELAY SSR AC OUT 3A 35-72VDC datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .076M 22POS datasheet.pdf
24VDC 1500 RPM 12 SEG datasheet.pdf
RES 698 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.79A 51 MOHM datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ C-BAND XFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf