Abracon Corporation ASD-3.6864MHZ-LC-T
ASD-3.6864MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASD-3.6864MHZ-LC-T
Brief Description
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD-3.6864MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASD-3.6864MHZ-LC-T
QUANTITY
ASD-3.6864MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD-3.6864MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASD-3.6864MHZ-LC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
FamilyOscillators
SeriesASD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency3.6864MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD-3.6864MHZ-LC-T
Related LinksASD-3.686, ASD-3.6864MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD-3.6864MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASD-3.6864MHZ-LC-T
IC OPAMP JFET 5.6MHZ 8DIP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 3/8" datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 220PF 25V 1205 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.8A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP LNA GPS/GNSS 6-WLP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 54.9 OHM 1% 20W datasheet.pdf