Abracon Corporation ASD3-10.000MHZ-LR-T
ASD3-10.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASD3-10.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD3-10.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASD3-10.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASD3-10.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD3-10.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASD3-10.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD3-10.000MHZ-LR-T
Related LinksASD3-10.0, ASD3-10.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD3-10.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASD3-10.000MHZ-LR-T
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLAS YELLOW 2/PACK datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 96 I/O 121CSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
BERGSTIK HDR STR datasheet.pdf
CONN EDGE .050 150POS DR TH datasheet.pdf
BRIGE RECTIFIER 2A 600V KBP datasheet.pdf