Abracon Corporation ASD3-24.000MHZ-EC-T3
ASD3-24.000MHZ-EC-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASD3-24.000MHZ-EC-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD3-24.000MHZ-EC-T3.pdf
Availability of ASD3-24.000MHZ-EC-T3
QUANTITY
ASD3-24.000MHZ-EC-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD3-24.000MHZ-EC-T3
Internal Part NumberEIS-ASD3-24.000MHZ-EC-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD3-24.000MHZ-EC-T3
Related LinksASD3-24.00, ASD3-24.000MHZ-EC-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD3-24.000MHZ-EC-T3 Details Description
Related parts for ASD3-24.000MHZ-EC-T3
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf