Abracon Corporation ASD3-24.000MHZ-EC-T3
ASD3-24.000MHZ-EC-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASD3-24.000MHZ-EC-T3
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD3-24.000MHZ-EC-T3.pdf
Availability of ASD3-24.000MHZ-EC-T3
QUANTITY
ASD3-24.000MHZ-EC-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD3-24.000MHZ-EC-T3
Internal Part NumberEIS-ASD3-24.000MHZ-EC-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD3-24.000MHZ-EC-T3
Related LinksASD3-24.00, ASD3-24.000MHZ-EC-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD3-24.000MHZ-EC-T3 Details Description
Related parts for ASD3-24.000MHZ-EC-T3
IC OFFLINE SWIT PWM UVLO HV 8DIP datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IMPACT ORTHO DC 6X10 GR SN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC MCU ARM 16KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SNT-4A datasheet.pdf
MKP 4UF 5% 700VDC DRAWING T3 datasheet.pdf